8 клас. 47 Урок. Величини логічного типу, операції над ними.

Мета:
· навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити будувати таблиці істинності;
· розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
· виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Lazarus

Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Відмічання відсутніх.
Хвилина Патріотичного Виховання.

2. Актуалізація опорних знань.
1. Які речення не належить до висловлювань?
2. Яких значень може набувати висловлювань?
3. Що таке логічні константи?
4. Які оператори використовуються для об’єднання декількох висловлювань в єдину конструкцію?

3. Вивчення нового матеріалу.
Показ презентації: Величини логічного типу, операції над ними. Сьогодні ми продовжуємо пізнавати математичну логіку.

4. Засвоєння нових знань.
Практичне завдання
Серед наведених складених висловлень знайдіть кон’юнкції та диз’юнкції та визначте їх істинність:
а) Число 27 кратне 3 і кратне 9.
б) 17 < 42 < 18.
в) Число 2 просте або парне.
г) Якщо трикутник рівнобедрений, то він рівносторонній.

5. Фізкультхвилинка.
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.

6. Підбиття підсумків.
1. Що вивчає наука логіка? Що вивчає математична логіка?
2. Що таке висловлення? Наведіть приклади істинних і хибних висловлень.
3. Які речення не є висловленнями?
4. Що називається логічною константою?

7.Домашне завдання.
Параграфа 6.3

Немає коментарів:

Дописати коментар