8 клас. 1 Урок. Правила поведінки і безпеки в комп’ютерному класі. Опрацювання даних як інформаційний процес. Кодування та декодування повідомлень.

Мета:
Навчальна.
Активізувати раніше вивчені поняття: інформація, повідомлення, дані, інформаційний процес; сформувати поняття: кодування даних, декодування даних; сформувати вміння користуватися готовими системами кодування та розробляти власні системи кодування.
Розвиваюча. Розвивати логічне мислення та креативність.
Виховна. Виховувати в учнів інформаційну культури та культуру мовлення.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.


Хід уроку: 
1. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка відсутніх.
Хвилина Патріотичного виховання.

2. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування
1. Які інформаційні процеси ви знаєте? У чому сутність процесу опрацювання повідомлень?
2. Які існують способи подання повідомлень?
3. Що таке дані? Наведіть приклади даних.

3. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Перегляд відео: «Правила техніки безпеки»
Показ презентації: «Правила поведінки і безпеки в комп’ютерному класі. Опрацювання даних як інформаційний процес. Кодування та декодування повідомлень» 

4. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок.

Практичне завдання. Підручник с.9 Впр. 5-7.

5. Фізхвилинка.
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.

6. Підбиття підсумків уроку.
1.У чому полягає процес опрацювання даних?
2. Які нові дані можуть бути отримані в результаті опрацювання даних про:
     а) кількість та ціну проданих у магазині товарів;
     б) зріст учнів класу;
в) відстань між двома населеними пунктами та швидкість руху потягу, що курсує між ними?
З. У чому полягає процес кодування повідомлень?
4. З якою метою кодують повідомлення?
5. У чому полягає процес декодування повідомлень?

7. Домашнє завдання.
п.1.- вивчити Впр.8

Немає коментарів:

Дописати коментар