5 клас. 27 Урок. Алгоритми з розгалуженнями.

Цілі:
навчальна: познайомити з поняттям висловлювання, їх істинністю та логічними міркуваннями;
розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація, Scratch.

Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка відсутніх.
Хвилина Патріотичного виховання.

2. Актуалізація опорних знань.
1. Який алгоритм називають лінійним?
2. Який фрагмент алгоритму називають циклом?
3. Який фрагмент алгоритму називають розгалуженням?

3. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані «Алгоритми з розгалуженнями.»).
Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

4. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок.
Практичне завдання. Намалюйте червоний прямокутник. Додайте спрайту команди за прикладом. Перевірте чи буде Рудий кіт повертатися коли доторкнеться до червоного прямокутника?

5. Фізхвилинка.
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.


6. Підбиття підсумків уроку.
1. Який фрагмент алгоритму називають розгалуженням?
2. Які два види розгалуження використовують в алгоритмах?
3. Який вигляд має блок-схема повного розгалуження? Як виконується таке розгалуження?
4. Який вигляд має блок-схема неповного розгалуження? Як виконується таке розгалуження?
5. Чим відрізняється лінійний фрагмент алгоритму від розгалуження?

7. Домашнє завдання.
Проаналізувати § 4.5, ст. 194-200

Немає коментарів:

Дописати коментар