10 клас. 11 Урок. Практична робота №3. Проведення соціального збору даних та їх аналіз.

Цілі:
•навчальна: познайомити з основними статистичними функціями та навчити використовувати їх в умовах аналізу статистичних даних;
•розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
•виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: перевірки та оцінювання знань, умінь і навичок.
Обладнання: комп’ютери, підручники, презентація, проектор, Microsoft Office Excel, Lazarus.

Хід уроку: 
1. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка відсутніх.
Хвилина Патріотичного виховання.

2. Актуалізація опорних знань.
Дайте відповіді на запитання:
1. Поясніть значення терміну «статистика».
2. Що таке «генеральна сукупність»?
3. Поясніть значення поняття «вибірка»
4. Які основні числові характеристики аналізу вам відомі?
5. Що таке «соціологічне дослідження»?

3. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані «Практична робота №3. Проведення соціального збору даних та їх аналіз.») 

4. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок.

  1. Створити на робочому столі папку та назвати її власним прізвищем та ім’ям.
  2. Відкрийте файл «10клПрактична3», що знаходиться у вказаному вчителем місці.
  3. Складіть за цими даними портрет типового громадянина умовної країни з якої взяті дані, застосувавши для узагальнення значень кожного показника доречну статистичну функцію.
  4. Отриманий документ збережіть у власну папку
  5. Відкривши текстовий документ опишіть портрет типового громадянина умовної країни та збережіть у власну папку з назвою «Портрет громадянина»
                                                          
Практична №3




5. Фізхвилинка.

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.

6. Підбиття підсумків уроку.
Що означають функції:
• СРЗНАЧ(число1; число2;...)
• МАКС(число1; число2;...)
• МИН(число1; число2;...)
• МЕДИАНА(число1; число2;...)
• МОДА(число1; число2;...)
• ДИСП(число1; число2;...)
• СТАНДОТКЛОН(число1; число2;...)
• СКОС(число1; число2;...)
• КВАДРОТКЛ(число1; число2;...)
• РАНГ(число; посилання; порядок)

7. Домашнє завдання. 
Опрацювати вивчений матеріал. Підготуватись до тестової перевірки знань.

Немає коментарів:

Дописати коментар